| Hlavní stránka | O Ridgebackovi | Štěňata "B" | Štěňata "A" | Matka Agáta | Otcové | Fotogalerie | Kontakt |
Archiv starších novinek

 Hledat  

Nalezeno 26 záznamů z celkového počtu 26, zobrazeny 21. - 26.

 1  2  [ 3 ]

Tak máme štěňátka (zatím v bříšku)!
Dnes 18.9. jsme byli s Agátkou na vyšetření ultrazvukem a ikdyž jsem tomu z počátku příliš nevěřila, jsou tam!  Jak se vyjádřil pan veterinář, je jich tam nejméně devět. No to je teda celkem dost. Ale máme všichni velkou radost a už se na ně těšíme. Teď jsou prý veliký asi jako ping-pongový míček, ale oni vyrostou.


Víte, že....
První dva lví psi byli zaregistrováni 18. září roku 1924. Jako zvláštnost RR, zděděná po loveckých psech Hottentotů - ridge se pokládá za to nejpodstatnější u těchto psů.Hottentoti migrovali do Jižní centrální Afriky ze severu, pravděpodobně Jižního Súdánu nebo z Etiopie. Důvody migrace dnes již nikdo neví (války, sucha apod.).


Proč chceme štěňata?
Možná Vás napadne, proč chce někdo štěňata. Píšu to sem už proto, že jsem se setkala s názory, že "to je výbornej byznys" a že chceme nejspíše na naší nebohé fence zbohatnout. Každý, kdo aspoň mlhavě tuší o co jde, ví, že tento názor je zcela mimo mísu.


Zákon schválnosti
Představte si, že se celkem dlouhou dobu připravujete na to, že Vaše fenka bude mít štěňata. Ono to totiž není jen tak. Ikdyž nejste fandové do výstav ( jako například já), musíte pro uchovnění fenky absolvovat ( a to úspěšně) dvě výstavy a to aspoň jednu na úrovni mezinárodní. Přihlášky na výstavy je nutné odesílat s předstihem, takže se Vám ( jako mně) taky může stát, že než se rozhoupete, jsou už všechny po uzávěrce.


Plánujeme šťěnátka!
Pokud vše dobře dopadne, narodí se naší Agátce koncem října štěňátka. Otcem je Cartouche Chinua Rey, který je vyjímečný (nejen) tím, že se narodil v Jihoafrické republice. Již jsme byli na ultrazvukovém vyšetření a veterinář mně "uklidnil", že jich je minimálně 9!
K odběru by štěňátka měla být kolem Vánoc, takže asi pod stromeček.


Představujeme Vám našeho taťku
Rey pochází ze známé africké chovatelské stanice Cartouche, jejíž majitelé Ricard & Debii van Aken se chovem ridgebacků zabývají více než dvacet let. Jeho otcem je vynikající Multi BISS CH. Macumazahn Tragicaly Hip E.T. žijící v Austrálii. Rey v sobě nese velmi kvalitní africkou, australskou a americkou krev.
Má velmi krásnou a ušlechtilou hlavu, perfektní a dlouhý ridge. Postava je lehčího, atletického typu, doposud ve vývinu. Rey ovšem nejvíce vyniká povahou, která je velmi citlivá a jemná.