| Hlavní stránka | O Ridgebackovi | Štěňata "B" | Štěňata "A" | Matka Agáta | Otcové | Fotogalerie | Kontakt |
Archiv starších novinek

 Hledat  

Nalezeno 26 záznamů z celkového počtu 26, zobrazeny 11. - 20.

 1  [ 2 ]  3 

Rosteme jako z vody!
Zdá se mi to neskutečné, jak rychle to uteklo, ale je to tak. Štěňátkům bude v úterý 8 týdnů a od středy si je budou odvážet jejich noví majitelé do svých domovů. Už jsou natetovaná a naočkovaná a velmi dobře socializovaná :-)


Svět je krásný!
Tento týden ve středu byli štěňátka poprvé venku. Bylo to za odměnu po tetování, které tedy až tak příjemné není. Bylo krásné počasí a hafíci byli jako u vytržení. Ze začátku se k sobě choulili a nevěděli, co si mají o tom všem okolo myslet, počáteční nesmělost je však velmi rychle opustila a převládl výzkumnický pud. 


Naše stanice potvrzena!
Přestože jsem žádost o schválení názvu chovatelské stanice poslala již začátkem července, potvrzení jejího názvu mi bylo zasláno až minulý týden. Ještě štěstí, že jsem o ni nezažádala až nyní, mohla mít štěňátka PP až někdy na jaře.


Máme šelmičky!
Protože naše štěňátka tento týden dosáhla věku tří týdnů, rozhodla jsem se, že nastal čas je seznámit s něčím zajímavějším k jídlu, než je jen mlíčko od maminky. Koupila jsem proto v řeznictví kilo libového zadního hovězího. Paní prodavačka na mne spiklenecky mrkla se slovy: "To bude gulášek, co?".


Jak fotit štěňata...
V některé knížce jsem četla vtipně psaný návod, jak fotit štěňata. Začínal rozsáhlou přípravou a končil tím , že si fotograf nalil panáka, aby se uklidnil. Už se ani nedivím.


Tak nás je 8!
Tak nás je nakonec 8. Po porodu nás sice bylo 9, ale jedna fenečka byla , bohužel, velmi malinká a slabounká, proto nás zůstalo 8.  Holky jsou v převaze 5 na 3 pejsky. pejsci zase vedou váhou, jsou to pěkný kusánci. Všechna štěňátka krásně pijí a přibývají na váze, maminka Agátka i její majitelé jsou velmi spokojeni.


Tak jsme tady!
Jako bych to včera tušila, když jsem psala předchozí novinku s názvem : " Už se to blíží...!" A taky, že jo. Ráno než jsem šla do práce se mi už Agáta moc nezdála. Nechtěla žrát, což se poslední dobou nestávalo, a když přišla ze zahrady, byla hrozně udýchaná.


Už se to blíží......
S blížícím se termínem porodu naší Agátky a se zvětšujícím se jejím bříškem roste nervozita celé rodiny. Úplně mi to připomnělo porod našich dětí, neboť již tehdy volali průměrně 3x denně všechny babičky a dědečci a ptali se, zda-li už je TO na světě.


První měsíc má Agáta za sebou
Tento týden ukončila naše Agáta první měsíc své březosti. Tento svůj "jiný stav" snáší velice statečně a s celou svou rodinou podniká různé výlety do okolí i jinam. Minulý víkend jsme s Agátou vylezli na kopec Třemšín, který Agáta vyběhla jakoby nic. Ovšem, nutno dodat, že si předtím dala v restauraci v Rožmitálu pod Třemšínem pořádný flákanec masa a to ne jeden.


Jak se Agáta změnila
Musím říct, že ikdyž jsem to nečekala, naše Agáta se po zabřeznutí změnila. Je teď mnohem klidnější, taková stále jakoby zamyšlená a už si téměř nehraje s ostatními psy. Pokud se o to přece jenom některý pokusí, zatváří se na něj jakože "to už opravdu není pro ní" a odkráčí bez většího zájmu dál.

Začala nám také užírat jídlo ze stolu, což si opravdu nikdy v minulosti nedovolila. Zřejmě teď má pocit, že je jí spolu se šťěňátky v bříšku všechno povoleno. Takže, když jsme se vrátily včera z krátké procházky, na stole na nás čekal želatinový narozeninový dort, avšak bez želatiny. Aspoň, že je želatina zdravá na klouby...